Опубликовано в: Вт, Авг 1st, 2017

Понад 200 кандидатів в держслужбовці не склали іспит з української мови

Поделиться новостью в соцсетях:
Теги

Атестаційний іспит на вільне володіння державною мовою з 1 травня здавали більше 4 тис. претендентів на посади державної служби, не склали його близько 200 чоловік.
Про це на брифінгу у вівторок заявив голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, повідомляє Депутат.дп.юа з посиланням на Укрінформ.

«З 1 травня близько 10 тис. Кандидатів на посади державної служби звернулися в атестаційні комісії, серед них понад 4 тис. Здавали атестаційний іспит з української мови і близько 6 тис. Скористалися можливістю» обміняти «свою оцінку на посвідчення щодо вільного володіння державною мовою. за останньою інформацією, трохи більше 200 осіб цей іспит не склали «, — сказав Ващенко.

Він нагадав, що з 1 травня претенденти на посади державної служби, крім інших документів, повинні подати атестат, що засвідчує вільне володіння українською мовою. Урядова постанова «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою» передбачає два варіанти його отримання — здачу атестаційного іспиту і можливість отримати на підставі відмінних оцінок з української мови в атестаті про повну загальну середню освіту або в дипломі про вищу освіту.

Ващенко поінформував, що право створювати атестаційні комісії було делеговано профільним вищим навчальним закладам. Таких в Україні близько 80-ти, а скористалися ним 74 вузу, близько 20 з яких знаходяться в Києві, а решта в регіонах. Отримання атестата про вільне володіння українською мовою на підставі відмінних оцінок є безкоштовним, а за атестаційний іспит кандидати в держслужбовці повинні платити. Вартість іспиту кожен вуз розраховує самостійно відповідно до методології, вона коливається від 300 до понад 1 тис. Гривень, а в середньому по країні становить трохи більше 500 грн.

Коментуючи результати здачі атестаційного іспиту, Ващенко зазначив, що «хотілося б вірити, що це демонструє, що всі прекрасно знають українську мову», і саме тому кількість тих, хто його не здав, невелике.

«Але ми зараз концентруємося саме на моніторингу та оцінці і будемо дивитися, де комісії були недостатньо вимогливі, де, можливо, процес був недостатньо організований. Ми також усвідомлюємо: якщо в якомусь навчальному закладі можна або корупційним, або якимось іншим шляхом здати іспит звичайному студенту, то приблизно так само вони ставляться до атестації щодо державної мови. Тому ми плануємо в змінах до постанови чітко підвищити вимоги і відповідальність навчальних закладів за належне дотримання відпо тствующего урядового порядку «, — резюмував Ващенко.


Загрузка...

Оставить комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти HTML-теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>